WEBDESIGN

O mně

Jmenuji se Petr Běla, je mi 19 let a studuji 1. ročník Informatiky a výpočetní techniky na FEI Vysoké školy báňské - Technické Univerzity Ostrava. V předchozích 8 letech jsem navštěvoval Matiční gymnázium v Ostravě, kde jsem letos úspěšně odmaturoval.
Mezi mé záliby patří především basketbal, který jsem 10 let hrál za klub TJ Gymnázium Hladnov, kde nyní působím jako asistent trenéra mladšího dorostu. Dále mám rád téměř všechny další druhy sportů od fotbalu až po šachy, hraji na kytaru, poslouchám hudbu a vytvářím internetové stránky.


O mých znalostech z programování

S jazykem HTML jsem se poprvé seznámil asi před 6 lety. Netrvalo dlouho a můj rozsah znalostí se rozrostl i o kaskádové styly (CSS). Po menší odbočce k "neinternetovým" programovacím jazykům Pascal, Delphi a Perl, jsem se naučil JavaScript. Skriptování na straně klienta je však jen polovinou z možností, které dynamický web nabízí. Skriptovací jazyk PHP, spolu s databází MySQL, pro mě byl snadnou kořistí. A jelikož doba se dynamicky vyvíjí, nemohl jsem zůstat pozadu a naučil jsem se tedy vytvářet hravé animace v programu Macromedia Flash. No a v současné době studuji jazyk Java, který by měl pokrýt mou znalost i ve zbývající části internetových aplikací, tvz. jablíčkách. :-)